Local ספורט
אור לווינשטיין
אור לוינשטיין. סוד ההצלחה הוא הביחד
צילום: פרטי

עליית הנוער?

בניגוד לקבוצה הבוגרת שרק מפשלת, קבוצת הנוער של הפועל הוד השרון בכדורגל צפויה להשלים עליית ליגה שנייה ברציפות ולהעפיל לליגה הלאומית. שאפו!

בעוד קבוצת הבוגרים של הפועל הוד השרון עושה את דרכה לליגה ב', קצת נחת יש מקבוצת הנוער של המועדון, שרק העונה העפילה לליגה הארצית, ועושה רושם שהיא בדרך הבטוחה לעלות ליגה נוספת, לליגה הלאומית.

הקבוצה, בהדרכת יניב לוזון ועוזרו שי מנחם, סיימה השבוע את הסיבוב הראשון במקום הראשון (ארצית דרום) עם 32 נקודות, ומקדימה בחמש נקודות את מ.ס בני יפו אורתודוקסים. הקבוצה השיגה עשרה ניצחונות, פעמיים סיימה בתיקו , הפסידה במשחק אחד וממוצע הכיבושים שלה עומד על שלושה למשחק.
על הצהרת הכוונות שלה לגבי העלייה ניתן ללמוד מתוצאת "משחק העונה" נגד השנייה בני יפו, שנראה היה כמו טיול קל. המאמן יניב לוזון ועוזרו איתי מנחם, ממשיכים בהצלחה זו העונה השנייה, למרות שהסגל שהעלה את הקבוצה ליגה התחלף ברובו, כשגולת הכותרת היא הקשר רום בראון, שהפך לשחקן הרכב קבוצה בקבוצה הבוגרת.

"יש לנו קבוצה מאוד חזקה, חדר הלבשה מאוחד וצוות מקצועי מצוין, וגם מנהל מקצועי שמתווה דרך. צריך להסיר את הכובע בפני יניב לוזון ואסי דומב", אמר מנהל הקבוצה אבי סקטור.

לוזון ומנחם תכננו ארוכות כל תרחיש מול יפו, אבל כבר במחצית הראשונה כבשו ארבעה שערים, וסיימו את משחק העונה במטווח של שבעה שערים (1:7) . עשרות אוהדים מהוד השרון הגיעו ליפו ויצרו אוירה ביתית. אור לוינשטיין ואילון דוד כבשו צמדים, יובל שיראי, ארד הורן ורון כהן כבשו שער כ"א.

אור לוינשטיין: "זה היה המשחק הכי טוב שלנו העונה. התייחסנו למשחק כאילו זה גמר גביע, הכינו אותנו היטב וביטלנו אותם מהתחלה. זה עוד לא אומר שעלינו ללאומית, ממש לא, הדרך עוד ארוכה, אבל אנחנו יודעים מה אנחנו רוצים מעצמנו".

זקני הוד השרון לא זוכרים מתי קבוצת הנוער של המועדון שיחקה בליגה הלאומית. "אנחנו רוצים לעשות היסטוריה, ואחרי שנים שקבוצת הנוער שיחקה בליגות הנמוכות, להגיע לליגה השנייה. קבוצת הנוער היא חלון הראווה של המחלקה הצעירה, זה יגרום לכך ששחקנים ירצו לבוא אלינו, ולשחקים שגדלים במועדון יהיה להיכן לשאוף ולהתקדם", הוסיף המאמן יניב לוזון.

לוינשטיין (18), שמשחק בהפועל הוד השרון מאז שהיה ילד, סיכם: "ההצלחה שלנו היא בזכות הצוות המקצועי והניהולי שמעבירים לנו אימונים ברמה גבוהה ומחדירים בנו אמונה. הביחד זה סוד ההצלחה. אנחנו מרגישים ששום קבוצה לא יכולה עלינו, אבל חובת ההוכחה עלינו".

קבוצת הבוגרים של הפועל הוד השרון ממשיכה לעשות בושות. היא נשארה בלי נקודות גם השבוע כשספגה את הפסדה ה-18 העונה, הפעם למכבי שעריים 2:0. מחר (שישי, 12:30) תארח הוד השרון במשחק קצוות את מוליכת הטבלה, ס.כ נס ציונה.


תלונה על הזנחה
בתוך כך, חבר המועצה נוה גור, שלח השבוע מכתב דחוף לראש העירייה, חי אדיב, ובו התלונן על הזנחה במתקן האימונים בגני צבי, המשמש את ילדי מחלקת הנוער של מועדון הפועל הוד השרון.

"תלונות של הורים שהגיעו אליי ואל חבר המועצה מסיעתי, מאיר חלוואני, לצד סיורים של חברי סיעת 'דרך העיר' במתקן האימונים, מלמדים על הזנחה קשה במתקן המשמש את ילדי עירנו", כתב גור לאדיב.
גור ביקש מראש העירייה לטפל מיידית בשלוש בעיות מרכזיות שמטרידות את ילדי המחלקה, כדי ליצור תנאים ראויים לאימונים ומשחקים: להקים מבנה למכירת מזון ומשקאות עבור הספורטאים הצעירים (כדי שלא יצטרכו לקנות אצל ה'גזלן' בחוץ), להחליף את חדרי ההלבשה, השירותים והמבנים הארעיים הקיימים בשטח, ולסלול את מתחם החניה, המשרת את הבאים למתקן האימונים.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "בהתאם לתוכנית האב העירונית לספורט הקימה עיריית הוד השרון, רשות הספורט העירונית את מגרשי הכדורגל בגני צבי, המהווים מתקן ספורט מתקדם לרווחת התושבים ולפעילות הילדים והנוער במועדון הכדורגל העירוני. המגרשים נבנו כך שהם עומדים בקריטריונים והדרישות הגבוהים ביותר של ההתאחדות לכדורגל בישראל ועל פי תיק מוצר של ווינר. העבודות כללו תשתיות, ניקוז, התקנת מרבדי דשא סינטטי ייחודי העומד בתקן פיפ"א, גידור ותאורה לצד כ-500 מקומות ישיבה לצופים. לעירייה תוכנית מפורטת להמשך שדרוג חדרי ההלבשה, שירותים, הקמת חדרי אירוח וחדר כושר ואף התקיים סיור הצוות המקצועי במקום. התוכנית בשלבי אישור מתקדמים ולאחר אישורה יחלו העבודות כמפורט. כל ניסיון של גור להתערב בנושא זה איננו אלא ניסיון לנכס לעצמו פעילות עירונית ענפה שאין לו כל קשר אליה".